Lipton Akıllı Çay Bardağı

LoadingFavorilere ekle4.991 oynanma
LoadingFavorilere ekle4.991 oynanma
Oyun Adı Lipton Akıllı Çay Bardağı
Tür Çizgi Film Oyunları, Alışveriş Oyunları, Ameliyat Oyunları, Bebek Oyunları, Cinbo Oyunları, Tadya Oyunları
Etiketler
Editör Puanı 0
Ziyaretçi Puanı
blankblankblankblankblank (4 votes, average: 4,25 out of 5)
blankLoading...
Favori Henüz hiç kimse favorilerine eklememiş.

BENZER OYUNLAR

blank

Kral Katili

Çizgi Film Oyunları

blank

Plants vs Zombies PvZ 1

Çizgi Film Oyunları

OYUN HAKKINDA

Ülkemizde yediden yetmişe herkesin bildiği oyunlar arasında yer alan lipton akıllı çay bardağı oyunu ilk olarak Facebook üzerinden ücretsiz ve bedava yayılmaya başlandı. Lipton‘un bir nevi pazarlama aracı olarak kullandığı akıllı çay bardağı karakteri kısa sürede çok sevildi ve özellikle aklınızdan tuttuğu şeyleri tahmin etmesi gerçekten vay canına dedirtmeyi başardı. Bu yazımızda hem oyunu oynamanız için hemde oyun hakkında bilgi sahibi olmanız için çeşitli bilgiler toparladık bakalım herşeyi bilen bu bardak bizlere neler sunuyor.

Herşeyi Bilen Lipton Akıllı Çay Bardağı Nedir ?

lipton akıllı çay bardağı

Akıllı çay bardağı Türkçe konuşması ve sevimli tarzı ile çok beğenilen bir karakter olmayı başardı. Herşeyi bilen bu bardak size çeşitli sorular sorarak aklınızdan tuttuğunuz nesne obje ve benzeri ne varsa bunları tahmin ederek gerçekten bizleri hayretler içerisinde bırakmakta. Bir çay firması olan Lipton tarafından Yellow Label markalı ürününün reklamı için geliştirilen bu oyunda sizlere yaklaşık 20 farklı soru sorulacak bu sorulara eğer doğru cevap verebilirseniz akıllı çay bardağı zihninizdeki o nesneyi %90 oranında kesinlikle doğru tahmin edecektir. Yapay zeka ile geliştirilen lipton akıllı çay bardağı oyunu nasıl oynanır şimdi ona bakalım.

Akıllı Çay Bardağı Nasıl Oynanır ?

akıllı çay bardağı oyunu

Öncelikle oyun yüklenince Oyunu Başlat ve Oyna tuşuna basalım ardından çay bardağını dinleyerek ondan oyun kurallarını öğrenelim. Bu kurallar arasında en önemli iki kriterden birisi aklınızdan tuttuğunuz şey bir özel isim olmamalı diğer ikinci kriter ise bir şehir ismi olmamalı. Bunun haricinde örneğin telefon, bilgisayar, dolap, sürahi, halı gibi binlerce seçenek arasında dilediğinizi aklınızdan tutabilirsiniz.

Belirttiğimiz gibi lipton akıllı çay bardağında sizlere çeşitli sorular sorulacak bu sorulardan bazıları şu şekilde;

  • Tuttuğunuz nesne Su ile yıkanır mı?
  • Ortalama bir mutfakta bulunabilirmi mu bu şey?
  • Bu şeyin içine bir şey konulur mu?
  • Bu şeyin genellikle kapağı var mıdır?
  • Bu şey genellikle metalden mi yapılır?
  • Bir insanın kolayca havaya kaldırabileceği bişey mi bu?
  • Bu şey, birşeyi pişirmek için kullanılır mı?
  • Bu şey pil yada elektrik ile mi çalışır?
  • Camdan yapılmış herhangi bir parçası varmıdır?
  • Bu şeyin genellikle bir sapı var mıdır?

Yukarıdaki şekilde toplam 10 ile 20 arası soru sorulabilir verebileceğiniz cevaplar arasında; Evet, Hayır ve Emin Değilim seçenekleri var burada dikkat etmeniz gereken bunları doğru seçmeniz aksi halde sonuç olumsuz olacaktır.

En son soruyu cevaplamanızla birlikte akıllı çay bardağı cevabı ekranın alt tarafına yazacaktır Bildin ve Bilemedin seçenekleri arasından doğru olanı seçmelisiniz. Eğer bilemediyse 3 veya 4 adet farklı soru daha soracaktır. Eğer halen bilemezse programın tuttuğunuz nesneyi öğrenmesi için çıkan kutucuğa nesnenin adını girebilirsiniz.

akıllı çay bardağı

Lipton Akıllı Çay Bardağı Hangi Cihazlarda Oynanabilir

lipton herseyi bilen akilli cay bardagi oyunu

Bu oyunumuzu telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden açabilirsiniz üstelik MEB engeline takılmaz ve sorunsuzca çalışır. Akıllı çay bardağı oyununu oynamak için flash player ihtiyacı yoktur ve içerisinde skor kayıt sistemi yoktur bu nedenle yükle, indir, bekle gibi durumlara maruz kalmazsınız. Bazı android telefonlara bu oyunun apk versiyonu yapıldığı belirtilsede bu uygulamaların Facebook üzerinde yayınlanan gerçek ve açılan lipton akıllı çay bardağı ile alakası yoktur.

Oyun uzun süre önce Lipton tarafından Facebook üzerinden kaldırılsada Rekor Oyun ekibi oyunu tekrardan piyasaya bir şekilde sürdüler kendilerine teşekkür ediyoruz.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

blank

Lipton Akıllı Çay Bardağı

Çizgi Film Oyunları

GÜNÜN OYUNU
Oyunbot.com sitesi olarak 2009 yılından beri sizlerin yanınızdayız. Az ama kaliteli oyunları sizlerle buluşturmaya çalışan ekibimiz sizlere zararlı olabilecek hiçbir oyunu site bünyesinde barındırmamaktadır. Hiçbir ticari amaç gütmeden ilk olarak sizlerin eğlenmesi, mutluluğu ve sağlıklı gelişimini amaçlayan oyun bot ekibi, sitesini her geçen gün geliştirmeye ve değiştirmeye devam edecektir. Oyun siteleri arasında seçkin bir yere sahip olan oyun bot sitesinde sizlere birbirinden güzel ve yeni oyunları sunmaya çalışacağız. Sitemiz ile ilgili görüş düşünce ve önerilerinizi sosyal ağlardan ve iletişim saymanızdan bize yazın. Bu siteyi hep birlikte geliştirmek ve büyütmek için çabalarımız devam edecek.